Baza

Wiedzy

Korzyści z pracy w firmie rodzinnej, którą jest time2work

paź 8, 2019

[:pl]Raport ten o nazwie „Pracownicy o firmach rodzinnych. Czy „rodzinność” firmy ma znaczenie?” podaje również, że 83% respondentów docenia płaską strukturę organizacyjną w firmach rodzinnych. Pracownicy mają poczucie dostępności osób decydujących, cenią możliwość rozmowy z właścicielami firmy. Ponadto, 66% uważa, że w firmach rodzinnych procesy decyzyjne są szybsze niż w firmach nierodzinnych, co jest wielkim walorem w zwiększaniu elastyczności działań.

Czym przyciągnąć do firmy rodzinnej najlepsze talenty?

W Polsce coraz częściej kandydaci do pracy patrzą na pracodawcę z perspektywy czegoś więcej niż tylko comiesięcznej pensji na koncie. Badanie IBR sprawdzało najważniejsze czynniki, które wpływają na podjęcie przez kandydatów decyzji o zatrudnieniu u danego pracodawcy. Najistotniejszym czynnikiem jest dla kandydatów możliwość rozwoju, zdecydowanie zgadza się z tym aż 71% ankietowanych. Na drugim miejscu jest atmosfera (51%), a dalej elastyczne godziny pracy i work-life balance oraz łatwy dojazd do pracy. Te czynniki mają większy wpływ niż np. dodatkowe benefity. Zgodne jest to z trendem slow-life, w którym pracownicy, zwłaszcza z pokolenia Y oraz Z, coraz większą wagę przykładają do zdrowego balansu w życiu prywatnym, oszczędności czasu i ograniczania stresu. Dbałość o te miękkie aspekty zatrudnienia może stanowić wyróżnik pracodawcy, definiujący jego przewagę konkurencyjną.

Natomiast zaledwie 15% badanych uważa, iż firmy rodzinne są bardziej innowacyjne niż pozostałe. Z pewnością jest to czynnik do  rozwoju dla firm rodzinnych w zakresie innowacji.

Jak to wygląda w firmie time2work?

Zdecydowanie takie czynniki jak polityka otwartych drzwi i szybki proces podejmowania decyzji wynikający z  płaskiej struktury działa i sprawdza się w naszej firmie time2work.  Jako HRBP z przekonaniem mogę powiedzieć, że rozwój zawodowy i osobisty to coś co nas wyróżnia. Nieustannie są prowadzone różne formy nabywania i praktycznego wykorzystania umiejętności w pracy zawodowej dla naszych pracowników. Oprócz szkoleń, warsztatów, sesji coachingowych czy coachingów zespołowych, spotkań doradczych, burzy mózgów czy testów wiedzy prowadzonych głównie przeze mnie, skupiamy się nad jak najlepszym wykorzystaniu wewnętrznego systemu pracy. Mam na myśli np. standardy, procedury, regulacje, ustalenia ze spotkań czy regulaminy. Celem ich jest efektywna praca. Jeśli chodzi o zakres rozwoju, to nasi pracownicy nabyli wiedzę i umiejętności m.in. w obszarze: rekrutacji, obsługi klienta, sprzedaży, asertywności, organizacji pracy czy wystąpień publicznych. Wszyscy z kolei znają się od strony typu osobowościowego wg Insights Discovery i wykorzystują tę wiedzę nie tylko w komunikacji między sobą, ale również w kontakcie z klientami czy kandydatami.

Myślę, że największą zaletą dla pracowników jest możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, uczenia się na błędach i wyciągania wniosków. Dajemy odpowiedzialność i elastyczność w działaniu. Poza tym dzielenie się wiedzą w zespole poprzez prowadzenie przez pracowników szkoleń wewnętrznych z takich tematów jak np. legalizacja pracy, sprawy kadrowe, RODO czy rekrutacje. Pomimo, że jesteśmy małą firmą, mamy benefity oraz dbamy o satysfakcję  z pracy. Dowodem tego jest „wspólny mianownik” w postaci jednogłośnej opinii, że panuje u nas dobra atmosfera. I to należy pielęgnować i utrzymać. W zakresie technologii, to faktycznie tutaj się dopiero rozwijamy. Dowodem tego jest jeden dedykowany tylko dla nas system CRM.

Zapraszamy do nas, do naszych ofert pracy, a przede wszystkim do kontaktu z naszymi specjalistami.

Dorota Jaworska, HRBP time2work, Coach ACC ICF, Akredytowany Konsultant Insights Discovery™, Certyfikowany Trener Biznesu.

 

Źródło: https://hrpolska.pl/rynek-pracy/badania/pracownicy-o-firmach-rodzinnych-czy-rodzinnosc-firmy-ma-znaczenie-raport-instytutu-biznesu-rodzinnego?fbclid=IwAR13ZT04lkMuR8EKlH4WYdVK8IdWiz_-M9tTIcppJdoofG6EBNWrEFfCK9E&mc_cid=85ed1fa2cd&mc_eid=b9906eef72[:]

+ posts

Ostatnie wpisy

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu D dla cudzoziemca? Odpowiadamy O wydanie wizy pracowniczej wnioskuje zawsze cudzoziemiec. Stosowny wniosek składany jest w odpowiedniej placówce dyplomatycznej kraju do którego cudzoziemiec zamierza wjechać Procedura aplikacyjna na wizę typu D...

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Skorzystanie z usług eksperta do spraw legalizacji pobytu i pracy może przynieść wiele korzyści oraz ułatwić cały proces formalności związanych z legalnym pobytem i pracą w danym kraju. Dlaczego warto skorzystać z pomocy w legalizacji pracy: Znajomość prawa i...

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

[:pl]Nurtuje Cię pytanie do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce? Odpowiadamy!   Pobyt obywateli Ukrainy w Polsce uznaje się za legalny do 4 marca 2024 r, to na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem...