Pracownicy zFilipin

Zatrudnianie pracowników z Filipin pozwala naszym klientom uzupełnić braki kadrowe. Rekrutujemy operatorów maszyn, magazynierów, pracowników niewykwalifikowanych i specjalistów. Nasi klienci reprezentują takie branże jak produkcja, hotelarstwo i gastronomia. Potwierdzają oni, że pracownicy z Filipin stali się odpowiedzią na braki kadrowe.

Proponujemy Ci wynajem i rekrutację pracowników

Czy warto zatrudniać pracowników z Filipin?

Filipiny wykształciły pokolenia pracowników znanych z profesjonalizmu, niezawodności i etyki pracy. Pracownicy z Filipin są wysoce cenieni w różnych sektorach gospodarki na całym świecie. Wynika to z ich umiejętności adaptacyjnych, doskonałej znajomości języka angielskiego oraz zdolności do pracy w zespole. Filipińczycy często podejmują pracę za granicą, aby wesprzeć finansowo swoje rodziny. Ta wyjątkowa motywacja przekłada się na ich pracę. Są gotowi włożyć dodatkowy wysiłek, by osiągnąć sukces zawodowy i spełnić swoje cele życiowe.

Obywateli Filipin pracujących w Polsce cechuje chęć do pracy w dużej liczbie godzin. Ta cecha wyróżnia ich szczególnie w zakładach produkcyjnych, gdzie chętnie pracują w nadgodzinach. Zawsze podkreślamy pozytywne nastawienie zatrudnianych przez nas pracowników, zarówno do pracy, jak i życia. To najczęściej osoby uśmiechnięte, otwarte i mówiące w języku angielskim, przez co komunikacja z nimi jest łatwiejsza. Dzięki temu nie występują trudności z aklimatyzacją zarówno w miejscu pracy, jak i zakwaterowania.

Potwierdzeniem, że warto zatrudniać pracowników z Filipin, daje wzrost liczby wiz pracowniczych, jakie są wydawane Filipińczykom. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w 2018 roku wydano 2 057 wiz. Z kolei w 2022 wizę krajową uzyskało 22 557 osób z Filipin.

Pracownicy z Filipin

Jesteś zainteresowany kosztem rekrutacji lub wynajmu pracownika? Napisz do nas. Każdą usługę wyceniamy indywidualnie:

Nasze doświadczenia w rekrutacji pracowników z Filipin

Pierwszych Filipińczyków zatrudniliśmy dla jednego z wiodących producentów w branży spożywczej w 2018 roku. Zlecenie obejmowało zespół 20 niewykwalifikowanych pracowników produkcyjnych. To właśnie inicjatywa naszego klienta pokazała nam, nowe potrzeby na rynku pracy. Skutecznie im odpowiedzieliśmy! Zatrudnione osoby okazały się sumienne i zaangażowane, a ich chęć do pracy przez długi czas okazała się nieocenionym atutem. O tej pory zrekrutowaliśmy i zatrudniliśmy już kilkaset osób z Filipin.

Rekrutujemy na podstawie wpisu do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 13395. Działamy kompleksowo dlatego, zwracamy uwagę na kwestie związane z legalnym zatrudnieniem cudzoziemców. Przygotowaliśmy usługę  Legalizacji pracy. W jej ramach dobierzemy odpowiedni dokument, a następnie zrealizujemy procedury administracyjne. Wszystko to po to, byś był spokojny o legalność pracy swojego zespołu. Tak być mógł zatrudniać bez dodatkowych trudności.

Rekrutowanie filipińczyków

Jak rekrutujemy pracowników z Filipin?

Po szczegółowej analizie potrzeb Klienta oraz podpisaniu umowy przychodzi czas na rekrutację i selekcję kandydatów. Na tym etapie na przygotowaną i opublikowaną przez nas ofertę pracy odpowiadają kandydaci. Wybieramy z nich tych, którzy najlepiej spełniają oczekiwania Klienta.

Nasi klienci mogą brać udział w rozmowach rekrutacyjnych, dzięki czemu mają realny wpływ na wynik rekrutacji. Po zaakceptowaniu kandydaci z Filipin przebywający w Polsce oczekują na wyrobienie zezwolenia na pracę typu A. Z nim będą mogli rozpocząć pracę. W przypadku tych, którzy przebywają za granicą konieczne, jest dodatkowo wyrobienie wizy.

Czas trwania procesu rekrutacji Filipińczyków

Rekrutujemy obywateli Filipin pracujących już na terenie strefy Schengen oraz bezpośrednio z Azji. Jeżeli kandydat przebywa w strefie Schengen i posiada wizę lub kartę pobytu, czas realizacji zlecenia wynosi około 3 miesięcy. Gdy kandydat przebywa w Azji, musi zawnioskować o wydanie wizy pracowniczej, co wydłuża ten proces do 6 miesięcy.

Czas trwania poszczególnych etapów to:

 • rekrutacja i selekcja kandydata to okres 1-2 mies.
 • czas wyrobienia zezwolenia do 2 mies.,
 • wyrobienie wizy – 2-3 mies.

Zapewniamy

 

Gwarancję zatrudnienia

Pracownik, którego dla Ciebie zrrekrutowaliśmy zrezygnował z podjęcia pracy lub wypowiedział umowę w ciągu określonego w umowie czasu? Bezpłatnie zaproponujemy Ci innego kandydata lub wznowimy proces rekrutacyjny

hand-money

Wybór formy rozliczenia

world-map

Szeroki zasięg terytorialny

Możemy rekrutować pracowników z Azji, Filipin, Afryki i Wschodu Europy.

Skontaktuj się z nami

infolinia

Ile kosztuje rekrutacja pracownika?

W przypadku rekrutacji pracowników przygotowujemy indywidualną wycenę Koszt usługi uzależniony jest m. in.:
od wymagań stawianych wobec kandydatów,
rodzaju stanowiska na które poszukiwać będziemy kandydatów,
od liczby rekrutowanych pracowników.
Wynagrodzenie dla time2work płatne jest w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury. Pracodawca w ramach opłaconej faktury ma zagwarantowany okres gwarancyjny – oznacza to, że jeżeli w ciągu ustalonego czasu (najczęściej 30 dni) pracownik nie sprosta stawianym mu oczekiwaniom lub zrezygnuje z podjętej pracy, jako agencja przedstawiamy kolejne kandydatury w celu zapełnienia wakatu.

Czy mogę wynająć pracownika z Filipin?

Tak, świadczymy usługę wynajmu pracowników. Jest to bardzo wygodna forma dla pracodawców. Całość formalności związanych z zatrudnieniem, spoczywa na naszej firmie.

Więcej o tym co zyskujesz, wybierając wynajem pracowników znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jak długo może pracować pracownik z Filipin?

Filipińczycy mogą pracować w Polsce nawet do 3 lat bez przerwy. Wszelkie formalności związane z uzyskaniem stosownych zezwoleń wykonamy w Twoim imieniu, w ramach usługi legalizacji pracy.

Kto dba o legalność zatrudnienia?

Nasza działalność poza poszukiwaniem pracowników to legalizacja pracy. Specjalizujemy się zarówno w działaniu dla pracodawców jak i dla pracowników.

W przypadku usługi wynajmu pracowników legalizacja pracowników jest jednym z procesów składających się na usługę.

W przypadku rekrutacji to pracodawca jest odpowiedzialny za realizację obowiązków administracyjnych. Zawsze jednak popronujemy legalizację pracy jako usługę dodatkową. Nasi specjaliści pomagają firmom zrealizować wszelkie formalności.

Na jakiej podstawie prawnej zatrudnieni są pracownicy?
Jako pracodawca to Ty decydujesz jaką formę zatrudnienia oferujesz zrekrutowanemu pracownikowi. Ważnym jest by rodzaj umowy określić już na etapie precyzowania oferty – oczekiwań i tego co pracownik zyska dołączając do Twojego zespołu.
Wyznanie pracowników z Filipin

Wyznanie, jakie reprezentują pracownicy, nie powinno być czynnikiem mającym wpływ na zatrudnianie. Jednak decydując się na zatrudnienie cudzoziemców warto wziąć pod uwagę, czy ich kultura zakłada dni wolne od pracy w tych samych dniach co większość Twojego zespołu. Ułatwia to planowanie pracy zespołu oraz uniknąć przestojów wynikających ze świąt religijnych.

Ponad 90% mieszkańców Filipin to Katolicy, dzięki czemu ich kultura jest zbliżona do europejskiej.

Jak długo trwa rekrutacja pracownika?

Czas realizacji usługi jest ściśle powiązany z określanymi na etapie zlecenia warunkami:

– na jakie stanowisko poszukujesz pracownika,

– ilu pracowników rekrutujemy,

– z jakich Państw pracownicy są rekrutowani,

– jakie stawiasz wobec nich oczekiwania.

Ustalając warunki zlecenia możesz podać dokładny termin w jakim chciałbyć zatrudnić pracowników, czy jego realizacja będzie możliwa odpowie Ci nasz specjalista.

Jak zlecić rekrutację?

Zacznij od kontaktu z naszym specjalistą, w czasie trwania rozmowy wstępnej opowiedz czym zajmuje się Twoja firma, gdzie jest zlokalizowana oraz jakich specjalistów poszukujesz. Na tej podstawie przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.  Kolejnym krokiem jest umówienie spotkania lub zdalne wypełnienie formularza zamówienia oraz podpisanie umowy.

Na rynku funkcjonujemy już od 2016 rokue ten czas nauczył nas, że każda firma jest inna, inne są też oczekiwania pracodawców. Dlatego nie bój się pytać, nasz specjalista dopasuje ofertę do Twoich potrzeb.

Jakie są metody rekrutacji?

Rekrutacja wewnętrzna

Rekrutacja wewnętrzna odnosi się do promowania obecnych pracowników na wyższe stanowiska lub przenoszenia ich do innych działów. Ma to kilka zalet:

 • Znajomość firmy pracownicy już znają kulturę i procedury firmy.
 • Motywacja: daje obecnym pracownikom możliwość awansu i rozwoju zawodowego.

Rekrutacja zewnętrzna

Rekrutacja zewnętrzna polega na szukaniu kandydatów spoza organizacji. Może to obejmować:

 • Ogłoszenia o pracy publikowane w internecie, prasie czy na portalach branżowych.
 • Agencje rekrutacyjne specjalizują się w znajdowaniu kandydatów dla różnych stanowisk.
 • Targi pracy dobre miejsce do nawiązywania kontaktów i prezentowania firmy potencjalnym kandydatom.

Rekrutacja cyfrowa

W dobie cyfryzacji, rekrutacja online staje się coraz bardziej popularna. Obejmuje:

 • Portale z ofertami pracy takie jak LinkedIn, gdzie pracodawcy mogą publikować oferty, a kandydaci aplikować.
 • Media społecznościowe aktywne poszukiwanie kandydatów poprzez profile na platformach typu Facebook czy Twitter.
 • Systemy śledzenia aplikacji automatyzujące proces selekcji kandydatów.

Polecanie pracowników

To metoda, w której obecni pracownicy polecają kandydatów do pracy w firmie. Jest efektywna, ponieważ:

 • Zmniejsza koszty mniej kosztowna niż tradycyjne metody rekrutacji.
 • Wiarygodność polecani kandydaci są często bardziej zaufani.

  Podsumowanie

  Wybór odpowiedniej metody rekrutacji zależy od potrzeb i zasobów firmy. Ważne jest, aby pamiętać, że różne metody mogą przynieść różne wyniki, a elastyczność i dostosowanie do zmieniającego się środowiska rynkowego jest kluczem do sukcesu w rekrutacji. Chcesz mieć pewność zakończenia rekrutacji sukcesem? Zdaj się na nas, znajdziemy pracowników dla Twojej firmy.