Baza

Wiedzy

Pracodawco, co możesz zyskać dzięki usługom agencji zatrudnienia?

lut 7, 2017

W przeciągu ostatnich kilku lat w Polsce odnotowano wzrost liczby powstających agencji pracy. A korzystanie z usług biur pracy zyskuje na popularności; zarówno wśród osób aktywnie poszukujących pracy jak i potencjalnych pracodawców. W tej sytuacji warto się zastanowić co w rzeczywistości napędza ten mechanizm i jakie są korzyści płynące z tego typu współpracy? W przypadku osób poszukujących stałego, tudzież tymczasowego zatrudnienia sprawa jest w zasadzie prosta. Kandydat zgłasza się do agencji z wszelkimi potrzebnymi dokumentami poświadczającymi jego wykształcenie oraz CV dokumentującym przebieg kariery zawodowej, a agencja poszukuje odpowiedniej oferty zatrudnienia w posiadanej przez siebie bazie danych.

Specjalne usługi dla przedsiębiorców

W odniesieniu do usług świadczonych na rzecz pracodawcy agencje zatrudnienia mają o wiele większe spektrum działania. Przede wszystkim, korzystanie z usług profesjonalistów znacznie zwiększa szanse pracodawcy na zatrudnienie idealnego profilowo kandydata, spełniającego stawiane mu wymagania. Ponadto znacznie ogranicza biurokrację firmową ponieważ w schemacie działania agencja – pracownik – przedsiębiorca, to agencja pełni funkcję pośrednika i tym samym gromadzi nadsyłane aplikacje i dokonuje wnikliwej oceny predyspozycji kandydatów. Istotnym atutem tego typu kooperacji jest także fakt, iż agencja jako podmiot niezależny i ukierunkowany jest w stanie prowadzić równocześnie kilka projektów rekrutacyjnych, co także znacząco podwyższa szanse na pozyskanie wykwalifikowanego pracownika.

Agencja zatrudnienia time2work

Time2work sp. z o.o proponuje dwojaki sposób współpracy z pracodawcą: poza przedstawioną powyżej usługą dotyczącą samego procesu rekrutacji, w ofercie znajduje się także możliwość leasingu pracowniczego. Ta forma współpracy w relacji  agencja- pracodawca jest najczęściej wybieraną przez klientów formą, wówczas gdy pojawia się nagła potrzeba zatrudnienia dużej liczby pracowników np. podczas prac sezonowych, w szczególności w branżach produkcyjnych. Leasing pracowniczy poza znacznym odciążeniem administracyjnym firmy, dodatkowo wpływa pozytywnie na racjonalizację kosztów pracy, gdyż przedsiębiorstwo ponosi jedynie wydatki związane z rzeczywistym czasem przepracowanym przez pracownika.
Reasumując, zarówno zlecenie przeprowadzenia zewnętrznego procesu rekrutacyjnego jak i  leasing pracowniczy to odciążenie pracodawcy w procesie budowanie zespołu. Każda forma współpracy niesie ze sobą inne korzyści.

W razie  dalszych pytań dotyczących całości oferty firmy Time2Work zapraszamy do kontaktu pod adresem opole@time2work.com.pl lub numerem telefonu: +48 668 805 134.

Website | + posts

Zadbam o to byś w kwestiach poszukiwania pracowników był na bieżąco

Ostatnie wpisy

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu D dla cudzoziemca? Odpowiadamy O wydanie wizy pracowniczej wnioskuje zawsze cudzoziemiec. Stosowny wniosek składany jest w odpowiedniej placówce dyplomatycznej kraju do którego cudzoziemiec zamierza wjechać Procedura aplikacyjna na wizę typu D...

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Skorzystanie z usług eksperta do spraw legalizacji pobytu i pracy może przynieść wiele korzyści oraz ułatwić cały proces formalności związanych z legalnym pobytem i pracą w danym kraju. Dlaczego warto skorzystać z pomocy w legalizacji pracy: Znajomość prawa i...

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

[:pl]Nurtuje Cię pytanie do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce? Odpowiadamy!   Pobyt obywateli Ukrainy w Polsce uznaje się za legalny do 4 marca 2024 r, to na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem...