Baza

Wiedzy

CV w rekrutacji

maj 8, 2018

CV dla agencji pracy

Jako agencja pracy na co dzień otrzymujemy od kandydatów wiele CV w odpowiedzi na  oferty pracy. Otrzymujemy dokumenty pisane ręcznie, na szybko, które zawierają wyłącznie najważniejsze informacje, przez dokumenty przygotowywane w edytorze tekstu po dokumenty generowane przez kreatory CV. Dla rekrutera życiorys jest niezbędny by ten mógł przedstawić kandydaturę pracodawcy. Możemy więc śmiało powiedzieć, że CV jest wizytówką kandydata, warto więc zadbać nie tylko o jego wartość merytoryczną, ale także wizualną.

Merytorycznie o życiorysie

Poszukując pracy, należy w zanadrzu posiadać CV, które przekazane zostanie potencjalnemu pracodawcy. Przygotowując ten dokument warto zawrzeć w nim:

  • imie, nazwisko,
  • adres korespondencyjny,
  • datę urodzenia,
  • wykształcenie, w tym umiejętności jak: znajomość języków, posiadanie prawa jazdy,
  • przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

Możliwość zbierania tych danych przez pracodawcę, wynika z Kodeksu Pracy (art. 221§1), przez co nie jest wymagana zgoda na przetwarzanie tych danych. Zgoda na przetwarzanie danych jest wymagana jeżeli chcesz w swoim życiorysie zawrzeć dodatkowe informacje, jak na przykład adres e-mail, numer telefonu (usprawniają kontakt, obecnie rekruterzy nie praktykują kontaktu poprzez tradycyjną korespondencję). Informacje przekazywane w życiorysie pomagają rekruterowi przygotować się do rozmowy z Tobą, i określić czy spełniasz wymagania pracodawcy.

W swojej praktyce oczywiście dopuszczamy CV pisane “na kolanie”. Najczęściej kiedy to kandydat nie dysponuje dostępem do komputera, jednak zawsze uwagę pracodawcy zwraca także wizualna strona dokumentu. Najczęściej stosowany układ kolumnowy zapewnia przejrzystość i czytelność treści jaką chcemy przekazać. Dodatkowe formatowanie może sprawić, że Twój życiorys wyróżni się na tle innych dokumentów, jakie zgłoszą inni kandydaci.

Kreatory CV

Kreatory CV umożliwiają automatyczne wygenerowanie życiorysu, w czytelnej formie, także osobom, które nie posiadają umiejętności związanych z obsługą edytorów tekstu. Po wprowadzeniu swoich danych, kandydat wybiera szablon z układem jaki go interesuje i Curriculum Vitae gotowe. Często kreator pozwala zaoszczędzić czas i umożliwić naniesienie zmian, czy zmianę szablon.

Website | + posts

Zadbam o to byś w kwestiach poszukiwania pracowników był na bieżąco

Ostatnie wpisy

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu D dla cudzoziemca? Odpowiadamy O wydanie wizy pracowniczej wnioskuje zawsze cudzoziemiec. Stosowny wniosek składany jest w odpowiedniej placówce dyplomatycznej kraju do którego cudzoziemiec zamierza wjechać Procedura aplikacyjna na wizę typu D...

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Skorzystanie z usług eksperta do spraw legalizacji pobytu i pracy może przynieść wiele korzyści oraz ułatwić cały proces formalności związanych z legalnym pobytem i pracą w danym kraju. Dlaczego warto skorzystać z pomocy w legalizacji pracy: Znajomość prawa i...

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

[:pl]Nurtuje Cię pytanie do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce? Odpowiadamy!   Pobyt obywateli Ukrainy w Polsce uznaje się za legalny do 4 marca 2024 r, to na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem...