Baza

Wiedzy

Zwrot podatku za pracę poza granicami PL

kwi 27, 2019

[:pl]

Obowiązki wynikające z pracy za granicą nie kończą się po wyjeździe z kraju w którym pracowałeś. Rozliczenie podatku dochodowego to coś o czym musisz pamiętać nawet po zakończeniu pracy. Dlaczego?

Powodów jest wiele od uniknięcia kary za nie rozliczenie (o ile w danym przypadku istnieje taki obowiązek) do odzyskania dodatkowych pieniędzy za nadpłacony podczas pracy podatek. Szczególnie ze względu na możliwość otrzymania zwrotu podatku warto poprawnie wykonać rozliczenie, tak by móc skorzystać z ulg, a tym samym większy zwrot lub zmniejszyć dopłatę.

Co jeszcze jest ważne przy rozliczeniu podatku?

Jak to mówią co kraj to obyczaj, podobnie jest z realizacją rozliczenia, przykładowo w przypadku Holandii najczęściej popełniane błędy to: przesłanie dokumentów na niepoprawny adres urzędu, wybranie błędnego formularza do rozliczenia czy nieprawidłowe wypełnienie formularza, w tym błędne wykazanie pobieranych świadczeń socjalnych. Z kolei w przypadku Niemiec możesz: źle dobrać Urząd, do którego powinieneś złożyć rozliczenie, nie uwzględniać wszystkich poniesionych kosztów i uzyskanych dochodów. W każdym przypadku możliwe jest, że błędnie wypełnisz formularz, czy nie odpowiesz poprawnie na otrzymane pismo.

Takie niedociągnięcia mogą skutkować: utratą ulg, nie otrzymaniem zwrotu lub wydłużeniem realizacji rozliczenia, braki w dokumentach o których będzie Cię informował urząd.

Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu zwrotu?

Na rynku działa wiele firm świadczących usługi pomocy w rozliczeniu, możesz także poprosić o pomoc znajomych lub skorzystać z poradników w sieci. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze doradcy?

Przede wszystkim na posiadane doświadczenie na rynku. Doświadczenie jest związane z wiedzą, którą zyskują pracownicy, a także znajomością zwyczajów jakie panują w urzędach. Bardzo ważna jest także umowa którą podpiszesz – to ona zawiera zobowiązania obu stron podpisuj umowy na jednorazową usługę. Co jeszcze? Miło zapłacić za rozliczenie dopiero, gdy otrzyma się zwrot na konto zwróć więc uwagę na warianty płatności. Istotne jest też byś zachował kontrolę nad rozliczeniem. Pozwoli Ci na to kierowanie korespondencji z Urzędu na Twój adres.

Oczywiście nie bez znaczenia są także kwestie związane z:

  • łatwością uzyskania wsparcia ze strony doradcy, także po rozliczeniu,
  • przetwarzaniem Twoich danych osobowych – bo tych do rozliczenia jest niezbędne naprawdę sporo.

Oczywiście ważne są także opinie klientów jakimi cieszy się firma, szukaj ich na Facebooku, na stronie www firmy czy na forach internetowych.

My polecamy firmę TimeTax sp. z o.o. TimeTax – to zespół profesjonalistów rozliczających podatki z 10 krajów, w tym Holandii, Niemiec, Austrii, Danii. Dodatkowo,  możesz bezpłatnie skorzystać z wykonania kalkulacji – dzięki temu już przed rozliczeniem będziesz wiedział jakiego wyniku się spodziewać.

Pamiętaj – jeżeli pracowałeś z time2work przysługuje Ci 10% rabatu na usługę rozliczenia podatku 😉

 

 

 

 [:]

Website | + posts

Zadbam o to byś w kwestiach poszukiwania pracowników był na bieżąco

Ostatnie wpisy

Agencja pracy w Opolu – czy warto i jak wybrać najlepszą?

Agencja pracy w Opolu – czy warto i jak wybrać najlepszą?

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy szukając pracowników? W dzisiejszych dynamicznych realiach rynku pracy, przedsiębiorcy często stają przed wyzwaniem znalezienia odpowiednich pracowników. Proces rekrutacji może być czasochłonny i kosztowny, zwłaszcza dla...

Faktura za wypożyczenie pracownika: Kompleksowy przewodnik dla firm

Faktura za wypożyczenie pracownika: Kompleksowy przewodnik dla firm

Wynajmowanie pracowników poprzez agencje pracy jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wybierają je najczęściej firmy, które chcą elastycznie zarządzać swoimi zasobami ludzkimi. W tym artykule wyjaśnimy, co obejmuje faktura za wypożyczenie pracownika oraz na co zwrócić...

Kto może zatrudnić cudzoziemca w Polsce?

Kto może zatrudnić cudzoziemca w Polsce?

Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce jest procesem regulowanym przez przepisy prawa, które mają na celu zapewnienie legalności i ochrony praw zarówno pracodawców, jak i pracowników. Każdy podmiot, który chce zatrudnić cudzoziemca, musi przestrzegać określonych procedur....

Jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce w 2024 roku? Praktyczny przewodnik

Jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce w 2024 roku? Praktyczny przewodnik

Zatrudnianie pracowników spoza kraju stało się normą dla wielu firm. W Polsce, proces zatrudniania obcokrajowców jest regulowany przez prawo i wymaga pewnych procedur. W tym artykule omówimy kluczowe kroki i przepisy określające jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce w...

Zmiany w zatrudnieniu obywateli Ukrainy po 30 czerwca 2024

Zmiany w zatrudnieniu obywateli Ukrainy po 30 czerwca 2024

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w pierwszej połowie kwietnia 2024 projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym. Zmiany w zatrudnieniu obywateli Ukrainy po 30 czerwca 2024 planowo wejdą w życie 1 lipca 2024 r. . Jednak...