Baza

Wiedzy

Zwrot podatku za pracę poza granicami PL

kwi 27, 2019

[:pl]

Obowiązki wynikające z pracy za granicą nie kończą się po wyjeździe z kraju w którym pracowałeś. Rozliczenie podatku dochodowego to coś o czym musisz pamiętać nawet po zakończeniu pracy. Dlaczego?

Powodów jest wiele od uniknięcia kary za nie rozliczenie (o ile w danym przypadku istnieje taki obowiązek) do odzyskania dodatkowych pieniędzy za nadpłacony podczas pracy podatek. Szczególnie ze względu na możliwość otrzymania zwrotu podatku warto poprawnie wykonać rozliczenie, tak by móc skorzystać z ulg, a tym samym większy zwrot lub zmniejszyć dopłatę.

Co jeszcze jest ważne przy rozliczeniu podatku?

Jak to mówią co kraj to obyczaj, podobnie jest z realizacją rozliczenia, przykładowo w przypadku Holandii najczęściej popełniane błędy to: przesłanie dokumentów na niepoprawny adres urzędu, wybranie błędnego formularza do rozliczenia czy nieprawidłowe wypełnienie formularza, w tym błędne wykazanie pobieranych świadczeń socjalnych. Z kolei w przypadku Niemiec możesz: źle dobrać Urząd, do którego powinieneś złożyć rozliczenie, nie uwzględniać wszystkich poniesionych kosztów i uzyskanych dochodów. W każdym przypadku możliwe jest, że błędnie wypełnisz formularz, czy nie odpowiesz poprawnie na otrzymane pismo.

Takie niedociągnięcia mogą skutkować: utratą ulg, nie otrzymaniem zwrotu lub wydłużeniem realizacji rozliczenia, braki w dokumentach o których będzie Cię informował urząd.

Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu zwrotu?

Na rynku działa wiele firm świadczących usługi pomocy w rozliczeniu, możesz także poprosić o pomoc znajomych lub skorzystać z poradników w sieci. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze doradcy?

Przede wszystkim na posiadane doświadczenie na rynku. Doświadczenie jest związane z wiedzą, którą zyskują pracownicy, a także znajomością zwyczajów jakie panują w urzędach. Bardzo ważna jest także umowa którą podpiszesz – to ona zawiera zobowiązania obu stron podpisuj umowy na jednorazową usługę. Co jeszcze? Miło zapłacić za rozliczenie dopiero, gdy otrzyma się zwrot na konto zwróć więc uwagę na warianty płatności. Istotne jest też byś zachował kontrolę nad rozliczeniem. Pozwoli Ci na to kierowanie korespondencji z Urzędu na Twój adres.

Oczywiście nie bez znaczenia są także kwestie związane z:

  • łatwością uzyskania wsparcia ze strony doradcy, także po rozliczeniu,
  • przetwarzaniem Twoich danych osobowych – bo tych do rozliczenia jest niezbędne naprawdę sporo.

Oczywiście ważne są także opinie klientów jakimi cieszy się firma, szukaj ich na Facebooku, na stronie www firmy czy na forach internetowych.

My polecamy firmę TimeTax sp. z o.o. TimeTax – to zespół profesjonalistów rozliczających podatki z 10 krajów, w tym Holandii, Niemiec, Austrii, Danii. Dodatkowo,  możesz bezpłatnie skorzystać z wykonania kalkulacji – dzięki temu już przed rozliczeniem będziesz wiedział jakiego wyniku się spodziewać.

Pamiętaj – jeżeli pracowałeś z time2work przysługuje Ci 10% rabatu na usługę rozliczenia podatku 😉

 

 

 

 [:]

Website | + posts

Zadbam o to byś w kwestiach poszukiwania pracowników był na bieżąco

Ostatnie wpisy

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu D dla cudzoziemca? Odpowiadamy O wydanie wizy pracowniczej wnioskuje zawsze cudzoziemiec. Stosowny wniosek składany jest w odpowiedniej placówce dyplomatycznej kraju do którego cudzoziemiec zamierza wjechać Procedura aplikacyjna na wizę typu D...

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Skorzystanie z usług eksperta do spraw legalizacji pobytu i pracy może przynieść wiele korzyści oraz ułatwić cały proces formalności związanych z legalnym pobytem i pracą w danym kraju. Dlaczego warto skorzystać z pomocy w legalizacji pracy: Znajomość prawa i...

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

[:pl]Nurtuje Cię pytanie do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce? Odpowiadamy!   Pobyt obywateli Ukrainy w Polsce uznaje się za legalny do 4 marca 2024 r, to na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem...