Baza

Wiedzy

Pracownicy z Filipin czy Azji?

maj 19, 2021

[:pl]

Często odbieramy telefony od pracodawców poszukujących pracowników zgłaszających, ze prowadzone przez nich rekrutacje nie są efektywne. Brak kandydatów z rodzimego rynku pracy spowodowany jest często brakiem specjalistycznych kwalifikacji lub niechęcią do jej podjęcia ze strony kandydatów. Podstawowym pytaniem w takiej sytuacji jest “jak znaleźć pracownika”. Mamy odpowiedź! W takich sytuacjach uruchamiamy równolegle rekrutację rodzimych pracowników jak i tych spoza granic naszego kraju.

Pracownicy z Azji – czy warto ich zatrudnić?

Pracownicy z Azji

Pracownicy z Azji chętnie podejmują zatrudnienie w Polsce

Azjaci stanowią coraz większy odsetek wśród pracujących cudzoziemców w Polsce. W czasie pandemii szczególnie ważna jest niska rotacja i możliwość zatrzymania wykwalifikowanych pracowników na dłużej. Zauważyć można wzrostową tendencję w przypadku zatrudniania pracowników z Azji, szczególnie z Wietnamu i Indii. Z 478,5 tys. cudzoziemców, którzy 1 kwietnia 2021 r. posiadali ważne dokumenty pobytowe, największe grupy z krajów azjatyckich stanowili obywatele Wietnamu – 10,8 tys., Indii – 10,3 tys. Nasza agencja posiada szerokie doświadczenie w rekrutacji osób z Azji, szczególnie pochodzących z Filipin. Potwierdzamy, że zaangażowanie i gotowość do pracy, osób pokonujących tysiące kilometrów w poszukiwaniu pracy jest na wysokim poziomie.

Doświadczenie w rekrutacji

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w zatrudnianiu pracowników z Azji. Obecnie rozszerzamy nasz obszar rekrutacji o pracowników z Indii, Wietnamu, Kambodży i innych azjatyckich krajów, także obecnych na naszym rynku pracy. Dostępność pracowników z Azji, perspektywa długookresowego zatrudnienia oraz zaangażowanie samych cudzoziemców, sprawiają, że dynamicznie wzrasta zainteresowanie pracodawców pracownikami z tej części świata.

Sam proces rekrutacji pracowników i procedury wizowe są oczywiście bardziej czasochłonne. Warto jednak je zrealizować, gdyż korzyści płynące z zatrudnienia pracowników z Azji są bardzo duże. Dodatkowo, ograniczenia związane z zatrudnieniem w Polsce pracowników ze Wschodu Europy spowodowane krótkim okresem zatrudnienia w oparciu o system oświadczeń, długotrwały proces przedłużania legalności pracy, rotacja pracowników i rosnące z ich strony oczekiwania płacowe sprawiają, że pracodawcy są coraz bardziej otwarci na zatrudnienie pracowników z innych zagranicznych kierunków. Wielu naszych klientów od kilku lat zatrudnia pracowników z Ukrainy. Są dobrymi i zaangażowanymi pracownikami, jednak ich dostępność spada. Odpowiedzią na tę trudność jest zatrudnienie pracowników z Azji. Daje ono pracodawcą przewidywalność zatrudnienia płynącą szczególnie z zaangażowania i silnej motywacji do pracy.

Nasze główne kierunki pozyskania kandydatów w 2021 roku to: Wietnam, Indonezja i Kambodża. Nie zaprzestajemy jednak działań związanych z rekrutacją pracowników z Polski i Wschodu Europy.

Zapraszamy do poznania naszej oferty wynajmu pracowników

Website | + posts

Zadbam o to byś w kwestiach poszukiwania pracowników był na bieżąco

Ostatnie wpisy

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu d dla cudzoziemca?

Jak uzyskać wizę typu D dla cudzoziemca? Odpowiadamy O wydanie wizy pracowniczej wnioskuje zawsze cudzoziemiec. Stosowny wniosek składany jest w odpowiedniej placówce dyplomatycznej kraju do którego cudzoziemiec zamierza wjechać Procedura aplikacyjna na wizę typu D...

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Pomoc w legalizacji pracy, czy warto skorzystać?

Skorzystanie z usług eksperta do spraw legalizacji pobytu i pracy może przynieść wiele korzyści oraz ułatwić cały proces formalności związanych z legalnym pobytem i pracą w danym kraju. Dlaczego warto skorzystać z pomocy w legalizacji pracy: Znajomość prawa i...

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

Do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce?

[:pl]Nurtuje Cię pytanie do kiedy obywatel Ukrainy może przebywać legalnie w Polsce? Odpowiadamy!   Pobyt obywateli Ukrainy w Polsce uznaje się za legalny do 4 marca 2024 r, to na mocy Ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem...