Baza

Wiedzy

Praca polegająca na… szukaniu pracy 😉

paź 25, 2018

Agencja pośrednictwa pracy APP/ agencja pracy tymczasowej APT

Tak, to dwa różne rodzaje Agencji – czym się od siebie różnią – już wyjaśniamy… kiedy kandydat znajduje pracę z APP podpisuje umowę bezpośrednio z pracodawcą, agencja na jego drodze jest wyłącznie pośrednikiem. W przypadku zatrudnienia przez APT umowa zostaje podpisana z Agencją, a pracownik zostaje skierowany do pracodawcy użytkownika i na jego rzecz wykonuje określone czynności.

Co je łączy? Zarówno APP jak i APT by działać legalnie muszą zostać zarejestrowane w rejestrze KRAZ  dzięki temu kandydat zyskuje pewność, że w znalezieniu pracy pomaga mu zweryfikowana i legalnie działająca firma. Ciekawostka – w Polsce, w KRAZ zarejestrowanych jest łącznie prawie 7 tysięcy firm świadczących usługi agencji pracy.

Jak się wyróżnić?

To jeden z problemów przed którym stajemy, nie wystarczy przecież prowadzić działań marketingowych opartych na pustych hasłach – jest nam do tego bardzo… bardzo daleko.

Wyróżniają nas:

  • podejście do kandydata,
  • jakość,
  • bezpieczeństwo,
  • rzetelność.

A cechy te zapewniamy dzięki organizacji pracy, szkoleniom i doświadczeniu jakie posiadają nasi pracownicy.

Jak się pracuje w T2W?

O nas – przeczytasz pod podanym linkiem, co zaznaczymy w tym miejscu – działamy zarówno jako agencja pracy tymczasowej jak i agencja pracy – to czyni z nas ekspertów w zakresie przepisów dot. zatrudnienia – także cudzoziemców, nawiązywania relacji biznesowych i reagowania na trudne sytuacje, które zdarzają się każdemu ;).

Od początku zatrudnienia  przechodzimy liczne szkolenia – z korespondencji, obsługi klienta, ochrony danych osobowych, wewnętrznych procedur. Inwestujemy także w kompetencje miękkie naszego zespołu – szkolenia oparte na metodologii Insigh Discovery, pozwalają lepiej poznać siebie i relacje łączące nas z otoczeniem, także zawodowym.

Zrealizowane szkolenia i poznane zasady, w tym przejrzysty zakres obowiązków jaki każdy z nas posiada, zapewniają nam komfort pracy i pewność zatrudnienia. Nie  żyjemy tylko procedurami 😉  najważniejsza jest dla nas  atmosfera, nieformalne relacje, także z Zarządem firmy sprawiają, że jako pracownicy czujemy się jak członkowie coraz większej rodziny :). Wyjazdy integracyjne zacieśniają więzi jakie nas łączą. Podobnie jak poranne spotkania w naszej sali konferencyjnej, omawiamy podczas nich bieżące kwestie, ustalamy plan na najbliższy czas i ustalamy priorytety, oczywiście w towarzystwie żartów i kawy (poranek w biurze – bez kawy podobno nie istnieje).

Największymi działami time2work są:

  • działy rekrutujące pracowników dla polskich i zagranicznych pracodawców nasi rekruterzy znają język  rosyjski i ukraiński,  gdyż zdarza się, że poszukiwanie odpowiedniego kandydata wymaga rekrutacji i legalizacji pracy cudzoziemca i oczywiście angielski by móc sprawdzić poziom znajomości tego języka przez kandydata do pracy za granicą. W skrócie? To specjaliści wyszukujący kandydatów na tylko sobie znane sposoby – to ich tajemnica, więc nie dopytujmy o szczegóły…
  • dział kadr i rozliczeń – śledzący prawo pracy i zmiany w nim, dbający o realizację płatności i kompletność dokumentów, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania firmy.

Jednak nasz zespół to także – specjaliści od HR – dbający o realizację naszych potrzeb szkoleniowych, atmosferę i poszerzanie listy benefitów z których korzystamy :). Specjaliści od marketingu i sprzedaży – korespondują z użytkownikami FB, opracowują materiały drukowane i szukają nowych ścieżek kontaktu z Klientami i Kandydatami, by jak najszerszy krąg osób mógł nas poznać. Nie zapomnijmy o koordynatorze ochrony danych osobowych – czuwającym nad zgodnością naszych poczynań z nowym rozporządzeniem – RODO.

Podsumowując

Chcesz wiedzieć jak się u nas pracuje? Hmm… najlepiej się przekonać samemu. Możesz mieć do tego okazję, gdyż powiększamy nasze zespoły. Jak to zrobić? Prześlij zgłoszenie. Porozmawiaj z naszym rekruterem, a być może będziesz miał okazję przekonać się na własnej skórze jak jest w T2W. Dla nas pozytywna, wręcz rodzinna atmosfera, jasno określone zasady współpracy i ciągły rozwój zawodowy w postaci szkoleń wewnętrznych i zawodowych to mocne strony pracy w time2work.

Website | + posts

Zadbam o to byś w kwestiach poszukiwania pracowników był na bieżąco

Ostatnie wpisy

Agencja pracy w Opolu – czy warto i jak wybrać najlepszą?

Agencja pracy w Opolu – czy warto i jak wybrać najlepszą?

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy szukając pracowników? W dzisiejszych dynamicznych realiach rynku pracy, przedsiębiorcy często stają przed wyzwaniem znalezienia odpowiednich pracowników. Proces rekrutacji może być czasochłonny i kosztowny, zwłaszcza dla...

Faktura za wypożyczenie pracownika: Kompleksowy przewodnik dla firm

Faktura za wypożyczenie pracownika: Kompleksowy przewodnik dla firm

Wynajmowanie pracowników poprzez agencje pracy jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Wybierają je najczęściej firmy, które chcą elastycznie zarządzać swoimi zasobami ludzkimi. W tym artykule wyjaśnimy, co obejmuje faktura za wypożyczenie pracownika oraz na co zwrócić...

Kto może zatrudnić cudzoziemca w Polsce?

Kto może zatrudnić cudzoziemca w Polsce?

Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce jest procesem regulowanym przez przepisy prawa, które mają na celu zapewnienie legalności i ochrony praw zarówno pracodawców, jak i pracowników. Każdy podmiot, który chce zatrudnić cudzoziemca, musi przestrzegać określonych procedur....

Jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce w 2024 roku? Praktyczny przewodnik

Jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce w 2024 roku? Praktyczny przewodnik

Zatrudnianie pracowników spoza kraju stało się normą dla wielu firm. W Polsce, proces zatrudniania obcokrajowców jest regulowany przez prawo i wymaga pewnych procedur. W tym artykule omówimy kluczowe kroki i przepisy określające jak zatrudnić obcokrajowca w Polsce w...

Zmiany w zatrudnieniu obywateli Ukrainy po 30 czerwca 2024

Zmiany w zatrudnieniu obywateli Ukrainy po 30 czerwca 2024

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w pierwszej połowie kwietnia 2024 projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym. Zmiany w zatrudnieniu obywateli Ukrainy po 30 czerwca 2024 planowo wejdą w życie 1 lipca 2024 r. . Jednak...